Дома Топ вести Реал Мадрид го сака Лаутаро Мартинез

Реал Мадрид го сака Лаутаро Мартинез


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Приоритет на Реал Мадрид во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен напаѓач.

Иднината на Бензема е нејасна откако доби богата понуда од Саудиска Арабија, па Реал бара врен напаѓач, а најнотово име на списокот е Лаутаро Мартинез.

Аргентинецот пред само неколку месеци потпиша договор до 2026 година, но Интер не ја исклучува можноста за продажба доколку стигне понуда повисока од 100 милиони евра.

Лаутаро игра фантастична сезонa, а Реал наскоро ќе стапи во контакт со неговиот агент и е спремен да понуди 100 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…