Дома Фудбал Англија Рафа Бенитез се враќа на Островот

Рафа Бенитез се враќа на Островот

Рафаел Бенитез вчера го напушти Далијан Јифанг и се враќа во Европа.

Како што тврди „Мирор“, тој ќе седне на клупата Селтик од Шкотска.

Шкотскиот гигант е во голема криза под водство на тренерот Нил Ленон и спрена тренерска смена, а Бенитез е прв избор на раководството.

Бенитез треба да му биде ривал на Стивен Џерард , кој одлично го предводи Глазгов Ренџерс и на одличен пат е да ја освои титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…