Дома Македонски спорт Мак ракомет Ракометарките ќе играат два пријателски натпревари со Србија

Ракометарките ќе играат два пријателски натпревари со Србија

Во рамки на ЕХФ неделата месецов Македонија ќе одигра две пријателски средби против Србија во Стара Пазова.

Србија се подготвува за настап на Светското првенство во декември оваа година, додека Македонија не успеа и беше елиминирана од Романија во баражот. Натпреварите со Србија се закажани за 27. и 29. ноември.

Во наредните денови се очекува селекторот Љубомир Савевски да го објави списокот на повикани ракометарки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Официјално: Игор Котевски нов тренер на Металург

Тимот на Металург потврди дека Игор Котевски е новиот тренер на клубот. Вакво нешто се нај…