Дома Останати Кошарка Разочарување за Грција: Најдобриот го откажа учеството на Мундобаскетот

Разочарување за Грција: Најдобриот го откажа учеството на Мундобаскетот

Во Грција стигна големо разочарување откако Јанис Адетокумбо го откажа на настапот на претстојниот Мундобаскет.

Чекаа Грците до последен момент, но НБА ѕвездата сепак нема да може да настапи. Отсуството го потврди Јанис на социјалните мрежи.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


По неколку месеци работа и повеќе состаноци со медицинскиот тим стана јасно дека не сум спремен да помогнам и да учествувам на Светското првенство“, објави Јанис.

Ова секако е голем удар за Грција која во групата ќе игра со САД, Нов Зеланд и Јордан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Големи пофалби: Еве што вели Леброн за Јокиќ

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс зборуваше за медиумите во пресрет на натпрев…