Дома Актуелно ПСЖ ја сака ѕвездата на Наполи, спреми 80 милиони

ПСЖ ја сака ѕвездата на Наполи, спреми 80 милиони

0

Пари Сент Жермен покажува сериозен интерес за играчот за врска на Наполи, Алан, пренесуваат италијанските медиуми.

Договорот на бразилскиот играч за врска со Наполи истекува во 2023 година, а италијанскиот клуб за неговата слобода бара 80 милиони евра.

Пред неколку дена италијанските медиуми пренесоа дека Наполи веќе одбил понуда од ПСЖ тешка 50 милиони евра и не планира да го пушти фудбалерот доколку не ја добие бараната сума.

„Светците“ се во потрага по квалитетен играч за врска кој ќе може да го замени Рабио, па последните информации се дека се спремни да платат 80 милиони евра за Алан.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

ВИДЕО: Толку од смиреноста – Гатузо бутна телефон на новинар!

Вчера во Саудиска Арабија, Милан и Јувентус го одиграа италијанскиот Суперкуп. Натпреварот…