Дома Фудбал Италија Промени на клупата во Торино, пристигна поранешниот тренер на Милан

Промени на клупата во Торино, пристигна поранешниот тренер на Милан

Торино денеска соопшти дека нов тренер на екипата е 53-годишниот италијански стручњак Марко Џампаоло.

Поранешниот тренер на Милан потпиша двегодишен договор со „Биковите“ каде доаѓа со уште неколку соработници.

Џампаоло, покрај Милан, во текот на тренерската кариера предводеше бројни италијански клубови, а добри резултати оствари со Сампдорија каде работеше три години.

Тој на клупата на Торино го наследи Морено Лонго.

„Биковите“ претходната сезона ја завршија на 16. место со 40 освоени бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Да бидеме искрени сите знаеме кога започна падот на Реал Мадрид“

Во Шпанија, посебно во Мадрид главна тема денес е катастрофалното издание на Реал против Ш…