Дома Фудбал Англија Проблем за Гвардиола, остана без важен играч

Проблем за Гвардиола, остана без важен играч

Првиот голман на Манчестер Сити, Бразилецот Едерсон, заработи повреда на дербито со Ливерпул, поради што беше заменет со Стефен Ортега.

Бразилецот направи пенал врз Дарвин Нуњез, но се здоби и со повреда поради која го чека пауза од еден месец.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тоа значи дека Едерсон нема да брани против Њукасл, Арсенал и Астон Вила, а се очекува негово враќање на дуелот против Кристал Палас.

Ова е голем хендикеп за Гвардиола, бидејќи Едерсон е многу важен дел од тимот на „граѓаните“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…