Дома Фудбал Лига на шампиони Првенец за Бобан Николов во Лигата на шампионите!

Првенец за Бобан Николов во Лигата на шампионите!

Шериф Тираспол уште пред ова коло го имше обезбедено третото место и пласманот во Лигата на Европа, но ова беше посебен натпревар за Бобан Николов.

Шериф имаше негатива се до последните моменти од натпреварот. Кога Николов со својот првенец во најелитното европско натпреварување донесе изедначување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…