Дома Останати Авто Мото Потрес во Формула 1: Ферари тргнува по Хамилтон – позната и понудата!

Потрес во Формула 1: Ферари тргнува по Хамилтон – позната и понудата!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Според последните информации од Формула 1 светот наскоро би можеле да видиме голема промена – Ферари сака да го доведе Луис Хамилтон!

Наводно, италијанскиот тим на Британецот му понудил договор вреден 40 милиони фунти. Англиските медиуми пренесуваат дека Хамилтон бил разочаран од сезоната на Мерцедес и размислува да се пресели во редовите на големиот ривал.

Информациите се дека разговори веќе имало и првата понуда изнесувала 40 милиони фунти. Хамилтон се уште не ја донел конечната одлука, но тоа ќе треба да го направи наскоро.

За Ферари сезонава возат Шарл Леклер и Карлос Саинц кои сепак не носат резултати по желба на раководството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Ѓоковиќ со пресврт до полуфинале на Ролан Гарос

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ по 12. пат ќе игра во полуфиналето на…