Дома Македонски спорт Мак фудбал Потрес во Тетекс: Клубот остана без претседател и стручен штаб!

Потрес во Тетекс: Клубот остана без претседател и стручен штаб!

Голем потрес на три кола пред крајот на првенството доживеа македонскиот второлигаш Тетекс.

Тетекс кој се натпреварува во втората лига на Западот остана без претседателот на управниот одбор Војо Тофиловски, а потоа и Славчо Георгиевски и Дејан Цветковски од стручниот штаб.

Веста од Тетекс ја потврдија преку социјалните мрежи:

„ФК Тетекс ја информира јавноста дека Војо Тофиловски поднесе оставка од местото претседател на Управниот одбор, како и тренерскиот тандем Славчо Георгиевски и Дејан Цветковски.

Во најбрз рок ќе биде оддржан состанок на УО на клубот.

За следните чекори, благовремено ќе бидете известени!

– Дополнително ве известуваме дека денеска му беше извршена хирушка интервенција на Тупан, се помина во најдобар ред, му посакуваме брзо опоравување!!!

Со почит“, објавија од Тетекс.

Фото: ФК Тетекс

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Meси блеска во Аргентина: И даде два гола и на Јамајка

Лионел Меси продолжува со одличните настапи во репрезентацијата на Аргентина која вчера ја…