Дома Трансфер зона Потврдено: Хакими утре на прегледи во Милано

Потврдено: Хакими утре на прегледи во Милано

Италијанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид и Интер ги договориле и последните детали од трансферот на Ашраф Хакими.

Десниот бек веќе има договор со „нероаѕурите“, а Интер и Реал Мадрид ги договарија последните детали од транасферот.

Хакими со Интер ќе потпише 5-годишен договор според кој ќе заработува 5,5 милиони евра по сезона. „Нероаѕурите“ на Реал ќе му платат 40 милиони евра плус 5 милиони во форма на бонуси.

22-годишниот Мароканец утре ќе пристигне во Милано на лекарски прегледи, а потоа и официјално ќе биде претставен како нов фудбалер на Интер.

Хакими оваа сезона игра на позајмица во Борусија Дортмунд и блеска во дресот на „милионерите“ каде на 40 меча на кои постигна 9 гола и запиша 10 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се сеќавате на Макси Лопез? На 37 години е пред поптпис со нов клуб

Maкси Лопез посебно познат стана со скандалот кој го направи неговата сопруга Ванда Нара к…