Дома Фудбал Останато После Селтик, Миовски стрелец и против Ренџерс🎥

После Селтик, Миовски стрелец и против Ренџерс🎥

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски вечерва ја затресе мрежата на Ренџерс и така потврди дека се наоѓа во одлична форма.

Пред неколку дена Миовски погоди против Селтик, а сега негова „жртва“ беше другиот гигант од Глазгов.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Миовски во 46-та минута од натпреварот го матира Рос за да израмни на 1-1 против Ренџерс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…