Дома Фудбал После Атлетико и во Валенсија двајца позитивни на коронавирус

После Атлетико и во Валенсија двајца позитивни на коронавирус

После Атлетико Мадрид и екипата на Валенсија потврди дека има двајца заразени со коронавирус.

Шпанскиот клуб потврди дека двајца членови на нивната екипа се заразени, но не ги откри нивните имиња.

„Во понеделникот беше направено тестирање на првата екипа, техничите лица и стручниот штаб, пред почетоко на припремите за новата сезона и беше утврдено дека две лица се позитивни на Ковид 19.“ – објави Валенсија.

Да потсетиме, тимот од Местаља во текот на март и април имаше повеќе заразени во своите редови, а сега повторно го имаат истиот проблем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Полицијата има прислушкувани разговори: Суарез мора да положи!

Италијанските медиуми утрово објавија дека Луис Суарез со измама го поминал тестот по итал…