Дома Фудбал Италија Последното селфи на Дибала во Јувентус – пред празен „Алијанц“ стадион со Влаховиќ и Мората 📸

Последното селфи на Дибала во Јувентус – пред празен „Алијанц“ стадион со Влаховиќ и Мората 📸

Паоло Дибала во својот последен натпревар за Јувентус пред домашната публика не можеше да ги задржи солзите, а Аргентинецот останал на „Алијанц“ стадионот уште некое време по завршувањето на мечот.

Друштво на Дибала пред празниот стадион му правеа Алваро Мората и Душан Влаховиќ. Медиумите во Италија го означија ова селфи на Дибала како последно во дресот на Јувентус.

Засега не се знае каде Дибала ќе ја продолжи кариерата, а во претходниот период се зборуваше со големиот ривал на „старата дама“, тимот на Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Атлетико Мадрид не може да регистрира играчи

Атлетико Мадрид се најде во незгодна ситуација и не може да пријавува нови играчи, бидејќи…