Дома Фудбал Англија Последен обид на Сити да го задржи Бернардо Силва

Последен обид на Сити да го задржи Бернардо Силва

Манчестер Сити прави се што е во негова моќ да го убеди Бернардо Силва да остане на „Етихад“.

Португалецот имаше важна улога во одличната сезона што ја имаа „граѓаните“ и освоената тројна круна.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Силва има понуда од Саудиска Арабија, а Ал-Хилал е подготвен да му плаќа 75 милиони фунти годишно.

Манчестер Сити не може да му понуди слична сума, но на маса ставиле понуда за нов договор со подобри услови од сегашните, тврдат медиумите на Островот.

Силва веќе подолго време размислува за промена на средината, па ова е последе обид на „граѓаните“ да го задржат, во спротивно ќе го продадат ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…