Дома Македонски спорт Поранешниот младински репрезентативец Димитар Митровски на проба во Партизан

Поранешниот младински репрезентативец Димитар Митровски на проба во Партизан

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија Димитар Митровски пристигна проба во белградски Партизан.

22 годишниот напаѓач е без клуб и доколку ги оправда очекувањата ќе стави потпис на договор со Партизан.

Митровски настапуваше во дресот на младинската репрезентација и собра 11 настапи на кои постигна шест гола. Во клупската кариера беше дел од Б-тимот на португалскиот гигант Спортинг Лисабон, а кариерата ја започна во Работнички.

Во Спортинг Митровски имаше прилика и неколку пати да тренира со првотимците, но не доби шанса за настап во првата екипа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…