Дома Македонски спорт Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Бојан Миовски и сезонава има одлични настапи во дресот на Абердин, а во изминатите неколку дена се поврзува со трансфер во Селтик кој изгледа е сериозен во намерата да го доведе.

Селтик сака да го доведе Миовски уште во јануари, а останува да видиме дали ќе успеат во нивната намера.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во шкотските медиуми веќе се објавуваа и проект наречен „Селтик 2024“ , а во тој тим е и македонскиот репрезентативец.

Се споменуваше дека трансферот може да изнесува над 4.4 милиони фунти што би бил рекорден помеѓу два шкотски клуба. Сепак, сега најновите информации се дека Селтик може да понуди два милиони фунти плус играч од својот тим.

На Абердин од друга страна сезонава не му оди како претходно, а Миовски е прв стрелец на тимот со шест гола, три помалку од водечките во првенството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Проблем за Алегри: Јувентус без двајца важни фудбалери во дербито со Наполи

Викендов екипата на Јувентус славеше против Фросиноне, меѓутоа „старата дама“ се соочи и с…