Дома Македонски спорт Мак ракомет Познат терминот за битката за титула во Битола!

Познат терминот за битката за титула во Битола!

Како што стојат работите вториот натпревар помеѓу Еурофарм Пелистер и Вардар ќе го одлучи шампионот за оваа сезона. Најголемото дерби во македонскиот ракомет сега го доби и својоит термин.

Еурофар Пелистер и Вардар ќе се сретнат в сабота во терминот од 19:00 часот, а салата „Боро Чурлевски“ сигурно ќе биде исполнета до последсното место.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Првиот натпревар во Скопје беше одбележан со инциденти во кои публиката влезе на теренот, Вардар тој натпревар го доби со 31:24.

Во овој момент на табелата двете екипи имаат по 33 бода со тоа што на Вардар му одговара и реми поради победата во Скопје.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…