Дома Фудбал Познат датумот на претседателските избори на „Камп Ноу“

Познат датумот на претседателските избори на „Камп Ноу“

Следниот претседател на Барселона ќе биде избран на 24-ти јануари 2021 година, објавија официјално од „Камп Ноу“.

Помежу 23 декември и 11 јануари треба да бидат поднесени сите кандидатури за потенцијалните наследници на Жосеп Марија Бартомеу, а кампањата ќе биде една недела – од 15 до 22 јануари.

Досега амбиции да учествуваат на изборите покажаа Жоан Лапорта, Виктор Фонт, Тони Фрејша, Жорди Фаре, Луис Фернандес, Емили Рудад, Агусти Бендето и Пепе Риера.

До овој момент осигурени се 10 гласачки места на кои ќе гласаат членовите на клубот. Надвод од Каталонија ќе се гласа во Мадрид, Севиља, Валенсија и Мајорка.
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Играчот на Ливерпул, Жоржињо Вајналдум е во центарот на вниманието поради неговата иднина …