Дома Фудбал Лига на шампиони Познати шеширите во ЛШ, учесниците денес ги дознаваат групите

Познати шеширите во ЛШ, учесниците денес ги дознаваат групите

Од вчера се познати сите учесници во Лигата на шампионите за новата сезона.

Ждребот за Лигата на шампионите ќе се одржи денес од 18:00 часот, a познати се и шеширите.

ПРВ ШЕШИР: Челзи, Баерн, Манчестер Сити, Атлетико Мадрид, Виљареал, Интер, Спортинг Лисабон, Лил.

ВТОР ШЕШИР: Реал Мадрид, Барселона, Јувентус, ПСЖ, Ливерпул, Севиља, Борусија Дортмунд, Maнчестер Јунајтед.

ТРЕТ ШЕШИР: Порто, Ајакс, Шахтјор, Лајпциг, Салзбург, Бенфика, Аталанта, Зенит.

ЧЕТВРТ ШЕШИР: Бешикташ, Динамо Киев, Клуб, Бриж, Јанг Бојс, Милан, Малмо, Волфсбург, Шериф.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …