Дома Трансфер зона Позната судбината на Џака – веќе пристигна првата понуда

Позната судбината на Џака – веќе пристигна првата понуда

На Гранит Џака му беше одземена капитенската лента во Арсенал поради непочитување кон навивачите и клубот за време на мечот против Кристал Палас.

Џака нема настап за клубот од тој инцидент, по што англиските медиуми шпекулираат дека тој веќе го одиграл последниот меч за клубот.

Тренерот Унаи Емери одби да одговори дали Џака ќе заигра повторно во дресот на „топчиите“, но на Островот тврдат дека неговата судбина е веќе позната.

Џака сигурно ќе го напушти „Емирати“ уште во јануари,а веќе пристигнала и првата понуда и тоа од Њукасл.

Проблем за Њукасл е неговата плата од 130.000 фунти неделно, но и интересот на неколку големи клубови ширум Европа.

Џака сигурно заминува од Арсенал, останува да видиме дали ќе замине и од Премиер лигата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Заинтересираните клубови имаат уште 12 дена да го купат Вернер

Напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер е едно од најжешките имиња и на трансфер пазарот и за не…