Дома Трансфер зона Позната најголемата желба за нападот на Реал Мадрид

Позната најголемата желба за нападот на Реал Мадрид

Приоритет на Реал Мадрид во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен напаѓач.

После заминувањето на Бензема Реал остана без врвен напаѓач, а најголема желба за нова „деветка“ е Лаутаро Мартинез.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Лаутаро има договор до 2026 година, но Интер не ја исклучува можноста за продажба доколку стигне понуда повисока од 100 милиони евра.

Аргентинецот оваа сезона игра во врвна форма, па Реал ќе мора добро да го одврзе кесето за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да направи тран…