Дома Луд Спорт Погледнете како изгледа авионот од 66 милиони фунти на Абрамович (ФОТО)

Погледнете како изгледа авионот од 66 милиони фунти на Абрамович (ФОТО)

Сопственикот на Челзи, рускиот бизнисмен Роман Абрамович поседува импресивен авионски парк од кој се издвојува еден вреден 66 милиони фунти.

Станува збор за Боинг 767-33А ЕР кој Русинот го купи во 2004 година само една година по превземањето на Челзи.

Во овој авион се наоѓа сала за музика која може да прими и 30 гости со вино и вечер. Во склоп има кујна, канцеларија, спална соба со брачен кревет.

Внатрешноста е изградена од племенити метали со украси од кестен и злато.

Овој авион има еданков систем на сигурност како авионите со кои летаат сите претседатели на САД. Што значи дека спаѓа помеѓу најсигурните во светот.

Абрамович додека е во воздух со овој авион ужива во огромен луксуз.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Елитен судија од ФИФА уапсен на оргии со српски старлети

Познатиот судија на УЕФА од Словенија, Славко Винчиќ беше уапсен во полициска акција во Бо…