Дома Фудбал Останато Погледнете во каков рај ужива Меси со семејството на Карибите (ФОТО)

Погледнете во каков рај ужива Меси со семејството на Карибите (ФОТО)

Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси одмара со своето семејство на Карабите.

После долгата сезона која за Меси заврши со настапот со Аргентина на Копа Америка доби заслужен одмор. Меси ќе го пропушти почетокот на припремите со Барселона, но сигурно дека на сите во клубот и навивачите најважно им е тој да ги наполни батериите за новата сезона.

Меси ужива на Карабите со своето семејство веќе десетина дена, а имаше и посета од својот соиграч Луис Суарез со кој е добар пријател и надвор од теренот.

Аргентинецот со семејството ужива на приватниот остров Џимби Бај во луксузна вила. Една ноќ во оваа вила чини 1200 фунти, но Меси се одлучи да ја изнајми целата вила само за себе и семејството и во таков случај се плаќа 5000 фунти од вечер.

Вилата е сместена на локација на која со автомобил не може да се дојде. Единствен начин да се дојде до вилата е со брод или преку воздушен пат.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рамос има предлог: Посебна „Златна топка“ за Роналдо и Меси

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се погува со фактот дека „Златната топка“ оваа годи…