Дома Фудбал Англија Повреда број 13: Енди Керол во „аут“ повеќе од три години…

Повреда број 13: Енди Керол во „аут“ повеќе од три години…

0
kerol

Енди Керол повторно е повреден.

Напаѓачот на Вест Хем веројатно ни самиот не знае колку пати досега бил повреден во кариерата. Своевремено важеше за еден од најголемите таленти, но повредите му создаваа големи проблеми.

Напаѓачот неколку пати мораше да оди на повеќемесечна пауза поради разни повреди, а сега повторно ќе мора на операција. Вест Хем соопшти дека нивниот фудбалер има проблеми со повреда на зглобот и дека поради тоа ќе отсуствува околу три месеци.

Керол се повреди на пријателскиот натпревар против Винтертур, а поради повреда ќе го пропушти остатокот од припремите и доколку нема нови проблеми на терените би се вратил кон почетокот на октомври.


Следете го Sportski.mk и на


Иначе од кога стигна во Вест Хем, Керол доживеа 12 повреди поради кои до овој момент отсуствуваше 1.028 дена, односно нешто помалку од три години. Значи сметајќи ја и оваа повреда тој наскоро длабоко ќе влезе во четвртата година кога во прашање е отсуството од терените.

Да потсетиме, Керол во Вест Хем пристигна летото 2013 година од Ливерпул, претходно го носеше дресот на Њукасл и Престон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…