Дома Фудбал Италија Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може да го напушти Јувентус ова лето.

Роналдо влезе во последната година од договорот, а „бјанконерите“ беа спремни да се ослободат од неговата висока плата.

Меѓутоа, сега стигна официјална потврда од потпретседателот Павел Недвед, кој потврди дека Роналдо останува во Јувентус.

„Кристиано Роналдо се враќа од одмор, повикан е да дојде на 26 јули. Тој ќе остане со нас“, изјави Недвед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…