Дома Трансфер зона Пиоли: Милан покажа квалитет и зрелост

Пиоли: Милан покажа квалитет и зрелост

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли не го криеше задоволството од победата на неговиот тим против Атлетико Мадрид.

Пиоли го пофали својот тим и истакна дека покажале зрелост и квалитет.

„Играчите имаат право да слават бидејќи одигравме одличен натпревар. Игравме со храброст и квалитет и до последен момент верувавме во себе. Мислам дека сме на вистинскиот пат и покажавме зрелост и квалитет“, изјави Пиоли.

Херој на „росонерите“ беше 30-годишниот Жуниор Месијас, кој само до пред три години играше во аматерски категории.

„Неговата приказна е неверојатна, но мислам дека ова е само почеток за него бидејќи тој има вистински квалитет. Имаше потешкотии кога дојде, имаше повреди, но сега навистина ќе му помогне на тимот“, истакна Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Џани може уште во јануари да се врати во Европа и тоа во – Серија А!

Македонскиот фудбалер Езгјан Алиоски би можел да се врати во Серија А веќе следниот месец …