Дома Фудбал Англија Пеп не застанува: После Аке пристигнува уште едно големо засилување

Пеп не застанува: После Аке пристигнува уште едно големо засилување

Манчестер Сити претходните денови ги официјализираше трансферите на Торес и Аке, а управата на клубот нема намера да застане тука.

Гвардиола сака да донесе уште пет засилувања, а едно од нив би требало да биде дефанзивецот на Наполи, Кулибали.

Сити моментално се наоѓа во преговори со Наполи, а се претпоставува дека целата работа ќе биде завршена многу брзо.

Наводно Манчестер Сити ќе издвои 80 милиони евра за овој фудбалер, бидејќи Гвардиола смета дека тој ќе биде идеален за неговата екипа.

Освен тоа, тренерот Пеп Гвардиола веќе им соопштил на Стоунс и Отаменди дека не се во планот на клубот за следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…