Дома Македонски спорт Мак фудбал Пелистер за враќањето во првата лига доби честитка од Полска (ФОТО)

Пелистер за враќањето во првата лига доби честитка од Полска (ФОТО)

Пелистер пред неколку дена со одлуката на ФФМ обезбеди пласман во првата македонска лига, а честитка битолскиот тим денес доби од полскиот тим Белхатов.

На денешниот натпревар помеѓу Белхатов и Сандјеца се појави транспарент на кој пишуваше „Честитки Чкембари за влез во првата лига браќа“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ковид-19 го откажа баражот за влез во Втората лига запад, новиот второлигаш ќе се решава со ждрепка

Oд ФФМ денес потврдија дека се откажува баражот за влез во втората лига кој требаше да се …