Дома Македонски спорт Мак ракомет Парондо номиниран за тренер на годината!

Парондо номиниран за тренер на годината!

Поранешниот тренер на Вардар, Роберто Гарсија Парондо е номиниран за најдобар тренер во светот за 2019 година од страна на Интернационалната ракометна федерација (ИХФ). 

Шпанецот заедно со Вардар ја освои титулата во Лигата на шампиони, иако малкумина им даваа шанса, по што Парондо замина да работи како селектор на Египет.

Парондо ќе има голема конкуренција од Кристијан Берге, Маик Мачула, Николај Јакобсен и Дидие Динар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Пред три години светската фудбалска елита се собра во Скопје 📸

Пред три години на денешен ден Скопје беше епицентарот на светскиот фудбал. Во Скопје на 8…