Дома Македонски спорт Мак фудбал Пандев: Беласица е гордост на Струмица, да ја чуваме уште илјада години

Пандев: Беласица е гордост на Струмица, да ја чуваме уште илјада години

Eден од најстарите македонски клубови, Струмичка Беласица вчера прослави 100 години постоење.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Со церемноија, свечености, гости и фудбалски натпревар против Брегалница Струмичани уште еднаш покажаа колкаво значење има Беласица за целиот град. На прославата присуствуваше и Горан Пандев кој испрати честитки клубот.

„Навистина ми претставува чест и задоволство што сум тука. Добро знаат сите што значи Беласица за мене и за цела Струмица. Беласица е гордост, треба да ја чуваме уште илјада години. Посакувам што е можно побрзо да се врати во Прва лига и да се бори за Европа“, порача Пандев.

Натпреварот со Брегалница поради проблемите со електрична енергија доцнеше еден час, а на крајот победи штипскиот тим со 1:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Раководството на ФФМ одржа состанок со клубовите од ЖМФЛ: Финснсиска поддршка за сите прволигаши

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Во „Куќа на фудб…