Дома Фудбал Германија Очекувано: Волфсбург го отпушти Хекинг!

Очекувано: Волфсбург го отпушти Хекинг!

Волфсбург оваа сезона игра очајно и се наоѓа на 14-то место во Бундес лигата, па цехот за лошите резултати го плати тренерот Дитер Хекинг.

По неделниот пораз од РБ Лајпциг, раководството на „волџите“ реши да го отпушти тренерот Дитер Хекинг кој на кормилото на Волфсбург беше од 2013 година.


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Според германските медиуми, функцијата тренер на Волфсбург ќе ја извршува Валериен Исмаел, кој моментално е стратег на екипата на Волфсбург до 23 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Погледнете поради каков офсајд на Икарди му беше поништен прекрасен погодок

Галатасарај и Манчестер Јунајтед одиграа луд натпревар од петтото коло од групата А на Лиг…