Дома Македонски спорт Мак фудбал Охрид го обвини судијата Идризи за кражба: Најголемиот срам во македонскиот фудбал! 🎥

Охрид го обвини судијата Идризи за кражба: Најголемиот срам во македонскиот фудбал! 🎥

Денешниот натпревар од Втората македонска лига помеѓу Пелистер и Охрид го одлучи еден натпревар кој битолскиот состав го постигна од пенал.

Љамчевски беше реализатор на најсторгата казна, но од Охрид сметаат дека пеналот не требало да биде досуден.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Најголемиот срам во македонскиот фудбал, Фуркан Идризи повторно главен актер на денешниот натпревар против екипата на Пелистер“, објави охридскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…