Дома Трансфер зона Официјално: Хакими е играч на Интер

Официјално: Хакими е играч на Интер

Тоа што се најавуваше изминатите денови, денес доби официјална потврда – Ашраф Хакими е нов фудбалер на Интер.

Миланскиот гигант денес го потврди трансферот и соопшти дека Хакими ставил потпис на договор до 2025 година.

22-годишниот Мароканец вчера ги помина лекарските прегледи, а во Милано ќе заработува 5,5 милиони евра по сезона.

Интер за неговиот потпис на Реал Мадрид ќе му плати 40 милиони евра, плус 5 милиони во форма на бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Хунтелар се врати во Шалке: Дојдов да му помогнам на клубот да избори опстанок

Како и што се најавуваше Клас Јан Хунтелар е нов играч на Шалке. Германскиот бундеслигаш ј…