Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Матеј Цветановски нов фудбалер на Ѓирмот

Официјално: Матеј Цветановски нов фудбалер на Ѓирмот

Одличниот крилен напаѓач на Шкупи, Матеј Цветановски и официјално ја продолжува кариерата во Унгарија.

Цветановски денес е претставен како ново засилување за унгарскиот прволигаш Ѓирмот. Во редовите на Ѓирмот Цветановски доаѓа да помогне во борбата за опстанок затоа што станува збор за последнопласираниот тим на табелата во првата унгарска лига.

За Матеј Цветановски ова е прв интернационален предизвик претходно во кариерата настапуваше уште за Вардар, Пелистер и Македонија Ѓорче Петров.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…