Дома Останати Кошарка Официјално: Звезда му посака добредојде на Перо Антиќ

Официјално: Звезда му посака добредојде на Перо Антиќ

Перо Антиќ официјално повторно ќе биде дел од Црвена Звезда за која играше и во минатото.

Ова го потврди и клубот на својата официјална страница.

Оттаму велат „Добредојде Перо Антиќ“. Нашиот интернационалец пристигнува од редовите на Фенербахче, а со белградскиот состав потпиша едногодишен договор.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…