Дома Топ вести Официјално: Гранада и Атлетик Билбао денес ќе го продолжат натпреварот

Официјално: Гранада и Атлетик Билбао денес ќе го продолжат натпреварот

Средбата помеѓу Гранада и Атлетик Билбао од шпанската Ла Лига вчера беше прекината поради смрт на навивач на домашниот тим и овој дуел ќе биде продолжен денеска од 21:00 часот.

Натпреварот се прекина по 17 минути игра откако на еден навивач на трибините му се слоши. Имаше интервенција од медицинскиот персонал, но подоцна беше откриено дека навивачот починал на пат кон болница.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


По добиената информација двата тима одлучија да не го доиграат натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…