Дома Топ вести Осимен наскоро става потпис, познати деталите од договорот

Осимен наскоро става потпис, познати деталите од договорот

Наполи и Виктор Осимен ги продолжија преговорите за продолжување на соработката и двете страни се блиску до договор.

Преговорите беа во застој неколку месеци поради тензиите кои беа на релација помеѓу Осимен и клубот. Меѓутоа се чини дека конечно проблемите се надминати.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Денес претседателот Де Лаурентис имал средба со агентот на Осимен и постигнат е начелен договор, па се договараат последните детали.

Осимен ќе стави потпис на договор до 2026 година и ќе добие значително зголемување на платата, но во истиот ќе има откупна клаузула од 130 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Уште едно признание за Дончиќ: Стана најмладиот добитник од 2012 година

Асот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ и официјално го доби признанието за најдобар стрелец в…