Дома Останати Авто Мото О’Саливен за седмата титула на Хамилтон: Исто е како ја да играм со поголеми дупки на масата

О’Саливен за седмата титула на Хамилтон: Исто е како ја да играм со поголеми дупки на масата

Луис Хамилтон стигна до седмата шампионска титула во Формула 1.

Возачот на Мерцедес така ја потврди доминацијата, но во очите на многумина неговата титула не значи премногу. Легендарниот Рони’O Саливен е еден од оние кои имаат такво мислење.

„Одлично е тоа што Луис ја освои седмата титула, но ако твојот автомобил е побрз од останатите тогаш можеш тоа да си дозволиш неколку грешки без да имаш штета. Тоа би било исто ако моите дупки на масата се поголеми“, јасен беше Рони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Хамилтон до пол-позиција на „Хунгароринг“

Британецот Луис Хамилтон ќе стартува од првата позиција на трката за Големата Награда за У…