Дома Фудбал Лига на шампиони Од собирач на топки до играч во нокаут фазата од Лигата на шампионите (ФОТО)

Од собирач на топки до играч во нокаут фазата од Лигата на шампионите (ФОТО)

Aко ги следите своите соништа се е можно, а вистински доказ за тоа се бројни фудбалери кои денес се големи ѕвезди.

Еден таков случај е Мејсон Маунт, 21 годишниот фудбалер на Челзи вечерва ќе дебитира во нокаут фазата во Лигата на шампионите против Баерн.

По тој повод неговиот татко објави две фотографии. На едната Мејсон е дете кое собира топки на натпревар од ЛШ, додека на другата е во опремата на Челзи.

„Од собирач на топки до играч во Лигата на шампионите“, напиша Тони покрај споменатите фотографии.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…