Дома Фудбал Италија Одлични вести за „млекарите“: Поништена казната на Парма!

Одлични вести за „млекарите“: Поништена казната на Парма!

0
parma

Старната позиција на повратникот во Серија А сепак нема да биде неповолна во однос на останатите клубови.

Фудбалерите на Парма минатата сезона се изборија за враќање во Серија А, но потоа стигна казната од сојузот која подразбираше одземање на пет бодови.

Парма така требаше да ја започне сезоната со -5 бода, но во текот на вчерашниот ден е донесена одлука за поништување на таквата казна.

Клубот ќе мора да плати 20.000 евра поради пораката која Емануеле Калајо ја испратил на играч на Сепзија и барал да „не запнуваат“ во последното коло.


Следете го Sportski.mk и на


Тој натпревар Парма го доби со резултат 2:0, а играчот на Парма исто така му е намалена казната и на терен ќе може веќе од први јануари следната година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…