Дома Фудбал Останато Одигра скоро 400 натпревари за Борусија, а никој не забележал дека го заборавиле на стадионот

Одигра скоро 400 натпревари за Борусија, а никој не забележал дека го заборавиле на стадионот

Во неверојатна ситуација пред неколку дена се нашол фудбалерот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс.

После натпреварот против Келн на 20. март дефанзивецот морал сам да се врати дома затоа што никој во Дортмунд не забележал дека не е во автобусот.

Остатокот од екипата бил во автобусот. Хумелс не бил и неверојатно е како никој не забележал. На крајот тој сам се вратил во неговиот дом.
Враќањето и не му бил некој проблем затоа што двата града се одалечени 98 километри, но секако е неверојатно дека туку така го заборавиле.

Хумелс за Борусија во кариерата одигра скоро 400 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадув…