Дома Фудбал Германија Одигра еден натпревар и цената си ја зголеми за 145.5 проценти

Одигра еден натпревар и цената си ја зголеми за 145.5 проценти

Борусија Дортмунд во овој преоден рок го доведе Џуд Белингем од Бирмигем.

Белингем беше мета на повеќе големи клубови како од Англија така и од останатите првенства, а на крајот во трката за неговиот потпис победи Борусија Дортмунд.

Своето деби Белингем го имаше во германскиот куп против Дуизбург. Во тој натпревар Белингем успеа и да постигне гол со што стана најмладиот стрелец во историјата на ова натпреварување.

Покрај голот Белингем прикажа и одлична игра па неговата цена скокна за 145.5% по само еден одигран натпревар. Од 11 милиони евра вредноста на Белингем се зголеми на 27 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Реал Мадрид принуден да го смени авионот поради технички проблеми

Шпанскиот шампион Реал Мадрид беше приморан да ги промени плановите за патување за првиот …