Дома Луд Спорт „Одете сега и прашајте го Роналдо за лек против коронавирусот“

„Одете сега и прашајте го Роналдо за лек против коронавирусот“

Многу пати во јавноста може да се слушнат критики како тоа фудбалерите се преплатени, а нивните плати најмногу се истакнуваат во вакви кризни ситуации кога треба да не спасуваат докторите.

Имено, во светот владее вистинска пандемија поради коронавирусот, па еден македонски „твитерџија“ цитираше шпански научник кој алудирајќи на платите на фудбалерите потсети дека докторите треба да бидат повеќе ценети.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Братот на ѕвездата на Тотенхем убиен пред ноќен клуб

Братот на ѕвездата на Тотенхем, Серж Орие утринава бил смртно застрелан со пиштол пред ноќ…