Дома Трансфер зона Одговор од Баерн до Барселона: Кимих не мрда ниту за 100 милиони евра!

Одговор од Баерн до Барселона: Кимих не мрда ниту за 100 милиони евра!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Каталонските медиуми претходно објкавија дека Џошуа Кимих размислува за заминување од Баерн Минхен, но од Минхен стигна експресен одговор.

Германски „Билд“ тврди дека не постои ниту најмала шанса капитенот на Баерн да замине ова лето, дури ниту за понуда од 100 милиони евра.

Иако истиот извор пишуваше за можен трансфер на новиот последен играч за врска, всушност идејата е да дојде уште еден кој би му овозожил на Кимих уште повеќе да го покаже потенцијалот на својата половина.

Поради тоа Даклан Рајс е одреден како потенцијална мета, но не како замена за Кимих туку како негов идеален пар. Кимих претходно не се огласуваше, посветен е на борба за титулата и ќе видиме што ќе донесе крајот на сезоната.

Кимих има договор со Баерн до 2025 година и сам тешко би можел да издејствува потенцијален трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Пл…