Дома Фудбал Лига на шампиони Ова се трите клуба кои можат да ги заменет Барса, Реал и Јувентус во ЛШ

Ова се трите клуба кои можат да ги заменет Барса, Реал и Јувентус во ЛШ

УЕФА денес објави дека и официјално е отворена дисциплинска постапка против Реал Мадрид, Барселона и Јувентус, клубовите кои се посочуваа како основачи на т.н Суперлига која не се реализираше.

Најавите се дека овие три клуба можат да бидат исфрлени од Лигата на шампионите. Шпанското радио „Коп“ пренесува и кои клубови би ги замениле ако тоа навистина се случи.

Според информациите на овој медиум на местото на трите европски гигант можат да дојдат Реал Сосиедад, Бетис и Наполи. Овие клубови во Шпанија и Италија завршија под четвртото место, кое последно води во ЛШ.

Ќе потсетиме, останатите девет клубови кои се откажаа од Суперлигата беа веќе казнети и за нив построги санкции ќе нема, но ситуацијата со Барса, Реал и Јувентус е поинаква.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…