Дома Фудбал Ова се дресовите на Реал Мадрид за следната сезона (фото)

Ова се дресовите на Реал Мадрид за следната сезона (фото)

Сезоната е во прекин поради пандемијата со коронавирусот, но клубовите веќе ги припремаат дресовите за новата сезона.

Познатиот портал „Footyheadlines“ го најави дресот на Реал Мадрид за следната сезона кој е изработен од „Адидас“.

Првата гарнитура останува во бела боја, а ново е тоа што на ракавите има „животинска текстура“, вториот дрес ќе биде розов, како и во 2014/15, а најнеобичен е третиот дрес со кој Реал Мадрид ќе игра само на неколку дуели.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за сл…