Дома Останати Тенис „Ова е најлошата сезона во кариерата на Ѓоковиќ“

„Ова е најлошата сезона во кариерата на Ѓоковиќ“

На Новак Ѓоковиќ не му оди баш најдобро оваа сезона и загрижува фактот што не влезе во ниту едно финале до Ролан Гарос.

Ќе се обиде да го поправи на Ролан Гарос, но сигурно оваа 2024 година не започна како што очекуваше во овој момент најдобриот светски тенисер.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


За тоа какви се шансите на Новак на Ролан Гарос во утринската програма „Разбуди се“, зборуваше Игор Микља, новинар на „Спорт клубот“.

„Често зборувавме за оваа најлоша сезона во кариерата на Новак. Доброто е што оваа прва половина од годината беше „помалку важна“. „Од денес треба да бидете вистински Новаче бидејќи овој дел од Ролан Гарос, Вимблдон и Олимпијадата е она за што Новак продолжи да игра тенис“, изјави Игор Микља.

Новак во првото коло на Ролан Гарос ќе игра против францускиот тенисер Пјер Уго-Ербер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …