Дома Фудбал Италија Објавени новите дресови на Интер, навивачите ќе бидат разочарани

Објавени новите дресови на Интер, навивачите ќе бидат разочарани

Интер во новата сезона ќе влезе со нови комплети на дресови.

Препознатливите сино-црни линии остануваат, но овој пат на “цик-цак“. Изгледот го објави непогрешливиот специјализиран сајт за спортска опрема Footy Headlines.

Се чини дека навивачите на Интер ќе бидат разочарани, како за првиот така и за втората и третата гарнитура на дресови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Интер ставил специјална клаузула во договорот на Икарди, ќе добие 15 милиони ако…

Италијанските медиуми пренесуваат дека ПСЖ и Интер после интензивни преговори постигнале д…