Дома Фудбал Италија Ново лице на Сан Сиро: Милан го претстави новото засилување

Ново лице на Сан Сиро: Милан го претстави новото засилување

Милан ова лето донесе четири нови фудбалери, но очигледно дека преодниот рок не е завршен на Сан Сиро.

Имено, Росонерите повторно се огласија на официјалната страна и објавија дека договориле ново засилување. Нов играч на Милан е Лео Дуарте, кој пристигна од бразилски Фламенго.

Овој 23-годишен дефанзивец со Милан потпиша договор на пет години, а Росонерите за него платија 11 милиони евра. Тој веднаш ќе му се придружи во припремите на тимот.

Дуарте порасна во Фламенго, а за првиот тим на овој клуб дебитираше во 2016. година. Во последно време игра одлично со што го привлече вниманието на европските клубови, а на крајот се одлучи за Милан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити го „краде“ Фернандеш пред носот на Јунајтед

Манчестер Сити ќе се обиде да во последен момент да го „украде“ Бруно Фернандеш пред носот…